środa, 28 listopada 2012

LISTOPAD!!!

Listopad to moim zdaniem coroczny raj dla graczy. Nie dość, że pogoda sprzyja spędzaniu czasu przed naszymi komputerami to dodatkowo wydawcy rozpieszczają nas swymi nowinkami (jednocześnie opróżniając nasze portfele). Oto kilka listopadowych hitów:


1) Stronghold HD i Stronghold Crusader HD --> długo oczekiwany przez wielu graczy remake, moim zdaniem jednej z najlepszych gier strategicznych. Obecnie ciężko znaleźć tytuł, który w podobny sposób jak Twierdza i Twierdza Krzyżowiec ściągnąłby rzesze graczy przed komputery. Kontynuacje serii nie były przyjęte z takim entuzjazmem jak tytuły wymienione wyżej, nie miały tego czegoś co sprawiało, że czekało się na kolejny dzień by odpalić komputer i zacząć rozgrywkę.

Data światowej premiery: 01.11.2012
Data polskiej premiery: brak planów

2) Football manager 2013 --> chyba nikomu nie muszę przedstawiać tego tytułu, ale dla mniej wtajemniczonych powiem tylko, że jest to najlepszy menadżer piłkarski jaki obecnie powstaje i corocznie na początku listopada pojawia się na półkach sklepowych, z których znika bardzo szybko.

Data światowej premiery: 02.11.2012
Data polskiej premiery: 02.11.2012

3) Call of Duty Black Ops II --> kolejna część jednej z najlepszych, a właściwie obecnie najlepszej gry wojennej, albo jak inni wolą strzelanki. Tytuł warty polecenia głównie ze względu na rozgrywkę sieciową, w której pomimo nie wprowadzenia zbyt wielu zmian (poza bronią, dodatkami za serie ofiar itp) jest nadal bardzo wciągająca. Zresztą najlepiej mówią o tym dane dotyczące sprzedaży - gra w ciągu 24h zarobiła 500 milionów dolarów!!!

Data światowej premiery: 13.11.2012
Data polskiej premiery: 13.11.2012

4) Hitman: Absolution --> jedna z moich ulubionych serii. W serii wcielamy się w postać Agenta 47, który jest płatnym zabójcą. Naszym celem jest wyeliminowanie podanego wroga\ów pozostając niezauważonym, a możemy tego dokonać poprzez zmianę ubrań, ciche zabójstwa np. przy pomocy garoty itp.

Data światowej premiery: 20.11.2012
Data polskiej premiery: 20.11.2012

5) Assassin's Creed III --> jest to gra, o której można mówić godzinami. AC III to już piąta część ciepło przyjętej przez graczy serii, w której wcielamy się w postać Desmonda Milesa, a właściwie jego przodków poznając ich historie oraz często zmieniając ją. Podczas rozgrywki otrzymujemy zadania różnego typu od przesłuchań, podsłuchiwań, śledzeń po zabójstwa itd.

Data światowej premiery: 22.11.2012
Data polskiej premiery: 22.11.2012

6) Far Cry 3 --> trzecia już część serii znanej wielu graczom z przepięknej oprawy graficznej, która stanowi jej główny atut. Jest to gra, w której naszym głównym celem jest eliminacja wrogów. Może to zrobić dwoma sposobami: możemy wdać się w ostrą wymianę ognia bądź zastosować cichy styl Agenta 47, o którym wspominałem wyżej. Za wykonane misje dostajemy punkty doświadczenia, które następnie wykorzystujemy w celu poprawienia naszych umiejętności bądź nauki nowych.

Data światowej premiery: 29.11.2012
Data polskiej premiery: 29.11.2012

Oto kilka gorących premier mojego ulubionego miesiąca Listopada, właściwie mógłby nazywać się Graczostopad :D. Wkrótce na moim blogu pojawi się recenzja, któregoś z wyżej wymienionych tytułów. Którego? Niech to pozostanie moją słodką tajemnicą.  

2 komentarze:

  1. Bardzo fajny blog. Czekam na więcej. Zapraszam do mnie. Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O tak w zeszłym roku mieliśmy naprawdę masę premier świetnych gier, aż chwilami ciężko było mi wyrobić z kasą:P ACIII i Far Cry 3 już stoi na półeczce.

    OdpowiedzUsuń