czwartek, 8 stycznia 2015

ShadowPlay

Jak wspominałem w ostatnim poście dzisiaj chciałbym podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat narzędzie do nagrywania - ShadowPlay. Decydując się na zmianę karty graficznej sporo czytałem o tej funkcji, co nie ukrywam było jednym z argumentów, który wpłynął na wybór GTX 750 Ti. Zawsze staram się nagrywać materiały z gier w jak najwyższej jakości nie tracąc przy tym zbytnio na grywalności. Przy obecnej konfiguracji blaszaka, niebagatelne znaczenie ma niski spadek wydajności (wg. danych: 5-10%) podczas używania programu. Ponadto ilość opcji nagrywania jest naprawdę sporo jak na tego typu oprogramowanie.
Uwagę należy zwrócić na funkcję "shadow", która rejestruje do 20 minut rozgrywki i w każdym momencie możemy przy pomocy odpowiedniej sekwencji klawiszy zapisać materiał. Wyobraźmy sobie, że gramy właśnie mecz życia w PES 2015, wychodzi nam wszystko, piękne dryblingi, bramki, wślizgi. Zadowoleni z siebie chcemy wrzucić film na youtube i okazuje się, że zapomnieliśmy włączyć program do nagrywania. W przypadku funkcji shadow, na koniec meczu wystarczy wcisnąć odpowiednie klawisze i program zapisuje nasze wyczyny. Moim zdaniem bardzo przydatne narzędzie dla osób, które nie chcą nagrywać całych filmików tylko ich najciekawsze fragmenty. Poniżej przedstawiam wymagania jakie należy spełnić by cieszyć się możliwościami ShadowPlay. 

WYMAGANIA:
  • Karta graficzna GTX seria 600 lub wyższa (PC), bądź GTX 660M, 670MX, 675MX, 680M, z serii GTX 700M lub model wyższy (notebook)
  • Procesor Intel Core i3-2100 GHz lub AMD Athlon II X4 630 2.8 GHz lub lepszy
  • Minimum 4GB RAM
  • Windows 7 lub nowszy
  • Sterownik GeForce 332.82

ShadowPlay - rozwiązanie dla dwurdzeniowych procesorów!
Niestety mój procesor nie spełnia powyższych wymagań, ale jest na to niezwykle proste rozwiązanie:

1. Utworzyć skrót do Geforce Experience.
2. Kliknąć prawym przyciskiem na utworzony skrót i wybrać właściwości.
3. Wpisać na końcu tekstu (jak na zamieszczonym obrazku) formułę: -shadowplay
 http://i.gyazo.com/8c958026c87af0263c39064bdf0335b9.png 

4. Zastosować zmiany i uruchomić program z utworzonego skrótu. 

Powyższa metoda pozwala na ominięcie wymagania dotyczącego procesora. Dzięki temu mogę cieszyć się możliwościami ShadowPlay na moim dwurdzeniowym AMD Athlon II X2 270. Sądzę, że opisany sposób pozwala uruchomić funkcję ShadowPlay na wszystkich CPU nie spełniających wymagań.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz