czwartek, 8 stycznia 2015

Wiedźmin 3: Dziki Gon - WYMAGANIA

Wiedźmin 3: Dziki Gon to jedna z najbardziej oczekiwanych gier 2015 roku. Już same zapowiedzi prac nad najnowszą częścią budziły wiele emocji, jednakże zmiana daty premiery trochę ostudziła zapędy graczy. Studio CD Projekt RED twierdzi, że "Wiesiek" jest już ukończony, ale potrzebują więcej czasu na jego dopracowanie oraz usunięcie błędów. Z jednej strony cieszy, że nie dostaniemy tytułu pełnego głupich błędów, ale z drugiej szkoda, że będzie trzeba jeszcze tyle czekać. Na poprawę humorów udostępniono wymagania sprzętowe:

WYMAGANIA MINIMALNE
System operacyjny: Windows 7 (64 bit), Windows 8.1 (64 bit)
Procesor: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz lub AMD Phenom II X4 940
Karta Graficzna: NVIDIA Geforce GTX 660 lub AMD Radeon HD 7870
Pamięć RAM: 6 GB RAM
Wolne miejsce na dysku: 40 GB
DirectX 11

WYMAGANIA ZALECANE
System operacyjny: Windows 7 (64 bit), Windows 8.1 (64 bit)
Procesor: Intel Core i7 3770 3,4 GHz lub AMD FX-8350 4 GHz
Karta Graficzna: NVIDIA Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290
Pamięć RAM: 8 GB RAM
Wolne miejsce na dysku: 40 GB
DirectX 11

Wymagania są bardzo wysokie, ale już w 2013 roku twórcy zapowiadali, że takie będą. Wykorzystanie silnika RedEngine 3 sprawią, że dostępne w sieci screeny cieszą oko, ale z drugiej strony mogą doprowadzić niektórych miłośników serii do bankructwa. Dobrze, że zdecydowano się na przesunięcie premiery, ponieważ gracze mają czas na przygotowanie swoich blaszaków na Wiedźmina 3.

Chętnie zagrałbym w najnowszą część przygód tytułowego Wiedźmina, ale przy obecnej konfiguracji będzie to raczej niemożliwe. Sądzę, że będzie możliwość uruchomienia gry na słabszych komputerach, ale ciekawe jak odbije się to na płynności rozgrywki czy też jakości grafiki. Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na premierę i liczyć, że wymagania ulegną zmianie.

A Wy co sądzicie o tych wymaganiach? Uruchomicie grę na swoich komputerach? Czekam na Wasze opinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz